۴۷ هزار تن انواع محصول پاییزه در آزادشهر برداشت شد

حسین ممشلی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بیشترین برداشت محصول پاییزه آزادشهر گندم با سطح زیرکشت ۱۲ هزار و ۳۶۰ هکتار است که تاکنون ۳۶ هزار و ۶۳۰ تن محصول از ۱۰ هزار و ۴۲۱ هکتار برداشت شد.

وی با بیان اینکه کشاورزان آزادشهری تاکنون ۱۷ هزار و ۷۸۲ تن گندم تولیدی خود را به مراکز خرید تحویل دادند، افزود: هم اکنون برداشت گندم در ۲ هزار هکتار از مزارع مناطق کوهستانی بخش چشمه‌ساران این شهرستان که به صورت دستی انجام می‌شود، آغاز شده است.

ممشلی پیش بینی کرد که با برداشت گندم از مزارع مناطق کوهستانی آزادشهر، مجموع تولید این محصول استراتژیک امسال به حدود ۴۳ هزار تن افزایش یابد.

مدیر جهاد کشاورزی آزادشهر ادامه داد: امسال سطح زیرکشت جو در این شهرستان هزار و ۴۰ هکتار بود که تاکنون کشاورزان از ۷۸۷ هکتار آن، هزار و ۵۴۰ تن محصول برداشت کردند.

وی گفت: برداشت از ۲۵۳ هکتار باقی مانده از مزارع جو مناطق کوهستانی تا ۲ هفته آینده پایان می‌یابد و طبق پیش بینی‌ها، تولید این محصول به ۲ هزار تن خواهد رسید.

ممشلی سطح اراضی زراعی قابل کشت آزادشهر را حدود ۲۳ هزار هکتار اعلام کرد و افزود: در ۱۴ هزار و ۱۰۰ هکتار از این اراضی انواع محصول کشت پاییزه و ۶ هزار هکتار آن نیز به کشت بهاره اختصاص می‌یابد.

وی اضافه کرد: تاکنون کشت بهاره محصولاتی مانند “پنبه، سویا، دانه آفتابگردان، گوجه فرنگی، عدس، لوبیا، شالی، ماش، خیار و ذرت علوفه‌ای” درسطح سه هزار هکتار در آزادشهر انجام شده است.

مدیرجهادکشاورزی آزادشهر پیش بینی کرد که امسال سطح کشت محصولات بهاره در این شهرستان به ۶ هزار هکتار با برآورد تولید تقریبی ۳۷ هزار تن برسد.

شهرستان آزادشهر با جمعیت تقریبی ۹۵ هزار نفر، حدود ۲۷ هزار هکتار اراضی زراعی و باغی دارد.

درباره ی nkpf5r58987

مطلب پیشنهادی

انتخاب دبیرکل اوپک به جلسه ماه آینده موکول شد

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار اقتصادی ایرنا، جواد اوجی امشب و بعد از برگزاری نشست …