گران‌فروشی بلیت هواپیما با دستور سازمان هواپیمایی متوقف شد

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، در هفته اخیر بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی به تعبیر سازمان هواپیمایی کشوری، خودسرانه بلیت هواپیما را تا ۴۰ درصد افزایش داده بودند که با دستور سازمان هواپیمایی از صبح امروز مجددا با نرخ آبان سال قبل، اقدام به فروش بلیت کردند.

روز گذشته نرخ بلیت تهران- کیش که باید در دامنه قیمتی ۵۰۰ تا ۷۰۰ تومان به فروش می رفت، به یک میلیون تومان رسید و در مسیر تهران- کیش که قیمت مصوب، ۶۰۰ هزار تا ۸۰۰ هزار تومان است، قیمت بلیت به یک میلیون تومان در یک مسیر رسید.

سخنگوی سازمان هواپیمایی روز گذشته به خبرنگاران گفته بود که افزایش بلیت هواپیما در شرایط فعلی، تخلف است و همه شرکت‌های هواپیمایی باید قیمت‌های فروش را به قیمت مصوب بازگردانند.

وی گفته بود: در صورت ضرورت برای افزایش قیمت، این پیشنهاد حتما باید در شورای عالی هواپیمایی کشوری مطرح و نرخ‌ها در صورت موافقت وزیر راه و شهرسازی تغییر کند درحالی که هیچ کدام از مراحل اعلام‌شده و قانونی طی نشده است.

ذیبخش امروز (دوشنبه-۳۱ خرداد) به خبرنگار اقتصادی ایرنا گفت: با همکاری رسانه ها و تلاش سازمان هواپیمایی نرخ بلیت هواپیما به نرخ مصوب آبان سال گذشته رسید.

وی گفت: امکان بازپس گیری پول بلیت از سوی مسافرانی که بلیت هواپیما را با افزایش قیمت ۴۰ درصدی خریداری کردند وجود دارد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی گفت: مسافران برای بازپس‌گیری مابه التفاوت آن در ابتدا به شرکت فروشنده بلیت مراجعه کنند اگر به نتیجه نرسیدند درخواست و شکایت خود را در سامانه شکایات مردمی سایت سازمان هواپیمایی ثبت کنند.

به گزارش ایرنا، در آبان ماه سال گذشته بعد از برگزاری چندین جلسه، در نهایت با حذف کف قیمت ها ۱۰درصد افزایش قیمت روی نرخ بلیت هواپیما نسبت به نرخ‌های مصوب خردادماه همان سال اعمال شد. 

درباره ی nkpf5r58987

مطلب پیشنهادی

۲۱ تُن خوراک دام احتکار شده در شهرستان ملایر کشف شد

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری پلیس؛ سرهنگ “احمد ساکی” روز سه شنبه با اعلام …