توسعه اقتصاد دیجیتال با تشکیل کارگروه ویژه در دولت

‌به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، وزیر ارتباطات در پُست اینستاگرامی خود نوشت: مناطق آزاد و مناطق ویژه اقتصادی ظرفیت‌های بزرگی برای توسعه صنعت و فناوری دارند. منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام نیز در دل خود ارزش‌های اقتصادی فراوانی دارد و می‌تواند به قطب اقتصاد دیجیتال تبدیل شود.

«عیسی زارع‌پور» افزود: دیروز بازدید مفصلی از این مجموعه داشتم و در جمع مدیران این مجموعه حاضر شدم. منطقه ویژه بودن، نزدیکی به تهران، داشتن فرودگاه بین‌المللی و امکانات و زیرساخت‌های ویژه صادرات و واردات و از همه مهم‌تر قرار گرفتن در کنار وزارتخانه‌ای تخصصی، ظرفیت‌هایی است که می‌تواند این منطقه را به قطب اقتصاد دیجیتال کشور و بلکه منطقه تبدیل کند.

وی ادامه‌داد: همه برنامه‌ریزی‌ها در این منطقه باید بر حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و جذب سرمایه‌گذاری‌ در این حوزه متمرکز باشد.

وزیر ارتباطات خاطرنشان‌کرد: این منطقه قابلیت تبدیل شدن به مرکز ترانزیت دیتای بین‌الملل و حتی هاب پستی منطقه را دارد و البته باید زمینه‌ تولید تجهیزات مورد نیاز شبکه ملی اطلاعات نیز در همین منطقه فراهم شود. این مکان ظرفیت‌های بالقوه فراوانی دارد که باید بالفعل شود و در جهشی بزرگ پشتوانه اقتصاد دیجیتال در کشور باشد.

وی اضافه‌کرد: دیروز از شرکت‌های فناوری مستقر در این منطقه، از مرکز تبادل داده بین‌الملل «شهید فخری‌زاده» و فازهای در حال توسعه فرودگاه پیام نیز دیدن کردم. محصولات متنوع و پیشرفته‌ای دیدم که همگی به دست متخصصان جوان کشور تولید شده بود که  در پست‌های بعدی در مورد برخی از آن‌ها خواهم نوشت.

درباره ی nkpf5r58987

مطلب پیشنهادی

۲۱ تُن خوراک دام احتکار شده در شهرستان ملایر کشف شد

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری پلیس؛ سرهنگ “احمد ساکی” روز سه شنبه با اعلام …