انعقاد قرارداد ۸ میلیون یورویی برای صادرات خدمات فنی- مهندسی به ترکیه

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از وزارت راه و شهرسازی، «غلامرضا رضائیان» با اشاره به برگزاری هشتمین نمایشگاه و کنگره شبکه، انرژی و شهر هوشمند استانبول، اظهار کرد: بیش از ۲۰ شرکت دانش بنیان کشورمان در حوزه های مختلف فناورانه و نوآورانه شهری در این رویداد حضور فعال داشتند.

مجری پاویون ایران در این نمایشگاه با اشاره به اینکه هدف از برگزاری این پاویون افزایش صادرات خدمات فنی و مهندسی همچنین صادرات محصولات دانش بنیان بوده که در راستای توسعه اقتصاد بین‌المللی شرکت های دانش بنیان مدنظر قرار گرفته است؛ افزود: پاویون مورد نظر با حمایت ویژه صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شده است.  

رضائیان برگزاری جلسات همچنین مذاکره با شرکت های بین المللی حاضر در این رویداد را از جمله مهم ترین رویداد و برنامه های این پاویون دانست و گفت: علاوه بر این از نمایشگاه مذکور، مهمان ویژه کنگره و بازیگران توسعه شهری نیز بازدید داشتند.

کارگزار صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری تصریح کرد: پاویون فناورانه ایران از سوی بازدیدکنندگان و مهمانان ویژه کنگره، شرکت های خصوصی، شهرداران و مقامات ترکیه بسیار مورد توجه و استقبال قرار گرفت. به طور نمونه رئیس اتحادیه شهرداران ترکیه، شهردار استانبول، معاون وزیر حمل و نقل و زیرساخت و یازده شهردار این کشور از پاویون مورد نظر بازدید به عمل آوردند.

انعقاد قرارداد ۸ میلیون یورویی
وی از انعقاد قرارداد همکاری بین شرکت ایرانی و شرکت ترک به مبلغ هشت میلیون یورو در محل برگزاری کنگره  خبر داد و افزود: قرارداد مذکور در راستای همکاری بین شرکت های دانش بنیان کشورمان و ترکیه با حضور معاون سرمایه گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی و رایزن اقتصادی سرکنسولگری ایران در استانبول به امضاء رسید.

رضائیان با بیان اینکه در قالب تفاهمنامه های رسمی بین ایران و دبیرخانه های اجرایی نمایشگاه فناورانه و شهر هوشمند ترکیه و اسپانیا، این پاویون ها در سال ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت، گفت: دبیرخانه شهر هوشمند ایران همچنین توانسته دو پاویون فناورانه کشورمان با حضور شرکت های دانش بنیان را در فاصله ۱۰ روز در خردادماه برگزار کند.

به گزارش ایرنا پاویون فناورانه با حمایت ویژه صندوق نوآوری و شکوفایی و مجوز سازمان توسعه تجارت ایران در استانبول برگزار شد ودر این رویداد مهم آسیایی – اروپایی که با حضور وزیر حمل و نقل و زیرساخت، رئیس انجمن شهر هوشمند و رئیس اتحادیه شهرداران ترکیه، همچنین شهردار استانبول و نمایندگان اتحادیه اروپا در استانبول افتتاح شد،   «علی ناظمی»، معاون سرمایه گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی و «کوروش جعفری» رایزن اقتصادی سرکنسولگری کشورمان نیز در این مراسم حضور داشتند.

صندوق نوآوری و شکوفایی و سازمان توسعه تجارت ایران و سرکنسولگری ایران در دولت تدبیر و امید در قالب همکاری هایی مشترک توانسته اند بسترهای لازم برای حضور شرکت های دانش بنیان کشورمان در نمایشگاه های بین المللی را فراهم آورند.

درباره ی nkpf5r58987

مطلب پیشنهادی

۲۱ تُن خوراک دام احتکار شده در شهرستان ملایر کشف شد

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری پلیس؛ سرهنگ “احمد ساکی” روز سه شنبه با اعلام …