اجرای مانور تعمیر شبکه برق در مراغه

محمد معتمدی روز چهارشنبه در آیین آغاز به کار این مانور اجرایی، افزود: مانور جهادی تعمیرات خطوط ۲۰ کیلوولت این شهرستان در ۲ مسیر و فیدر اصلی و با ۵۰۰ میلیون تومان هزینه اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: این مانور با حضور ۱۰ تیم تعمیراتی و ۷۶ نفر از توزیع برق شهرستان‌های مراغه، بناب، ملکان و عجب‌شیر به مدت 2 روز در این شهرستان اجرا می‌شود.

وی اضافه کرد: در این مانور تعمیرهای اساسی خطوط در مسیرهای طالب‌خان به طول ۱۰ کیلومتر و نیز فیدر خداجو و «آغجه‌کهل» به طول ۱۰ کیلومتر انجام می‌شود.

به گفته مدیر توزیع برق مراغه هدف از اجرای این مانور، افزایش قابلیت اطمینان شبکه توزیع برق برای خدمت‌رسانی، پیشگیری از حوادث درون شبکه‌ای، کاهش انرژی توزیع‌نشده، ارتقای سطح دارائی‌های فیزیکی شبکه برق، افزایش توانایی و قدرت مانور در شرایط بحرانی است.

معتمدی با اشاره به تلاش کارکنان توزیع برق در ایام انتخابات نیز افزود: در روز رای‌گیری 10 تیم به صورت شبانه‌روزی در حفاظت و امنیت شبکه‌های برق‌رسانی برای به حداقل رساندن خاموشی‌ها تلاش کردند.

وی با بیان اینکه توزیع برق مراغه رتبه اول استانی در شاخص بهره‌وری شبکه برق را در سال جاری دارد، اضافه کرد: ارائه خدمات مناسب برای مشترکان زمینه‌ساز کسب این موفقیت بوده است.
اجرای مانور جهادی تعمیرهای خطوط برق در مراغه

معاون عمرانی فرماندار مراغه نیز در این آیین گفت: این مانور اقدامی در جهت پدافند غیرعامل و پیشگیری از حوادث در شبکه توزیع برق به شمار می‌رود.

محمد مقتومی افزود: اجرای طرح‌های ایمنی از جمله مانورهای تعمیراتی می‌تواند زمینه کاهش احتمال آسیب‌های وارده به زیرساخت‌های خدماتی را فراهم کند.

وی اضافه کرد: امسال با توجه به کمبود بارش‌‍ها و نزولات جوی، سال سختی برای وزارت نیرو در تامین برق بوده و کاهش تلفات برق و صرفه‌جویی در مصرف آن بیش از پیش ضروری است.

مدیر دفتر بازرسی شرکت توزیع برق آذربایجان‌شرقی نیز در این آیین اظهار داشت: این مانور جهادی به صورت طرح سراسری در کشور اجرا می شود لیکن مراغه در اجرای این طرح همواره در سطح استان پیشرو و پیشگام بوده است.

علی حاجی‌زاده افزود: کاهش خطرهای احتمالی برق به عنوان نتایج مثبت این طرح می‌تواند زمینه کاهش مشکلات در سایر زیرساخت‌ها از جمله مخابرات و آب را نیز فراهم کند.

درباره ی nkpf5r58987

مطلب پیشنهادی

۲۱ تُن خوراک دام احتکار شده در شهرستان ملایر کشف شد

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری پلیس؛ سرهنگ “احمد ساکی” روز سه شنبه با اعلام …