مدیرعامل آب منطقه ای: سه سد خراسان شمالی آماده پذیرایی قایقرانان است

سید عقیل مرتضوی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا عدم واگذاری را بحث فنی اعلام کرد و اظهارداشت : شرکت متبوعش  سه سد دیگر استان خراسان شمالی را  با تمام امکانات جانبی برای تمرینات آمادگی قایقرانان استان پیشنهاد کرد که پاسخی به آن داده نشد.
روز گذشته رییس هیات قایقرانی  خراسان شمالی  درمصاحبه  با رسانه ها  از آنچه که مخالفت شرکت آب منطقه ای، برای برگزاری تمرین آمادگی تیم روئینگ اعزامی به مسابقات آسیایی  این استان در سد شیرین دره در شهرستان مانه و سملقان اعلام شد، انتقاد کرد.
اعلام آمادگی مجدد آب منطقه ای برای پذیرایی قایقرانان 
 مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی اضافه کرد : هیات قایقرانی بیش از یک ماه قبل  درخواستی مبنی بر استفاده مجدد از سد شیرین دره را  برای تمرینات آمادگی ارایه کرد  که پس از بررسی فنی به دلیل اهمیت بسیار بالای سد مذکور در تامین آب شرب مرکز استان این موضوع در راستای تامین سلامت شهروندان رد شد.
وی اظهارداشت : با این وجود ، در حضور رییس هیات قایقرانی و سرپرست اداره کل ورزش جوانان خراسان شمالی  پیشنهاد استفاده از سه سد دیگر را که وظیفه تامین آب شرب را ندارد ارایه شد و پس از گذشت یک ماه تاکنون درخواستی از سوی هیت یا اداره کل ورزش جوانان دریافت نشده است,
وی اضافه کرد : هم اکنون نیز شرکت آب منطقه ای به جز سد شیرین دره که به دلیل مشکلات فنی در سال جاری بر خلاف سال ۹۸ امکان پذیرایی از قایقرانان را برای تمرینات آمادگی ندارد، آماده پذیرایی از این ورزشکاران در سه سد است و امکانات لازم را نیز در این بخش در اختیار قایقرانان قرار می دهد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی خاطرنشان کرد : شرکت متبوعش   در راستای وظایف اجتماعی و حمایت از جامعه ورزشی استان با افتخار تاسیسات آبی خود در را  سال ۱۳۹۸ که شرایط بارندگی و تراز آب مخازن سدها مناسب بودند, در اختیار هیات قایقرانی قرارداد و حدود ۲ ماه افتخار میزبانی این هیات را در سد شیرین دره داشت.
براساس گزارش رسمی میزان مصرف آب در شهر بجنورد، روزانه ۷۰۰ لیتر بر ثانیه است که ۴۵۰ لیتر بر ثانیه از آب سد شیرین دره تامین می شود.
استان خراسان شمالی هشت سد با ظرفیت آبگیری حدود ۲۳۴ میلیون متر مکعب دارد که طبق گزارش رسمی در سال جاری صرفا ۴۴ درصد از مخازن آب سدهای این خطه شمالشرق کشور آبگیری شد و مابقی به دلیل کاهش ۶۰ درصدی بارندگی و آب ورودی خالی است و استان خراسان شمالی که از حدود یک دهه گذشته تاکنون با خشکسالی روبروست، امسال به دلیل کاهش بارندگی سال سخت تری را پیش رو دارد.

 

درباره ی nkpf5r58987

مطلب پیشنهادی

انتخاب دبیرکل اوپک به جلسه ماه آینده موکول شد

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار اقتصادی ایرنا، جواد اوجی امشب و بعد از برگزاری نشست …