فعال اقتصادی یزد: عرصه را برای فعالیت بخش خصوصی در اقتصاد فراهم کنیم

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی یزد، علی اکبر حجت در نشستی با حضور جمعی از کارشناسان اقتصادی و سرمایه گذاری استان، افزود: اگر بخش خصوصی مورد اعتماد قرارگیرد و از سوی دولت حمایت شود می تواندکارهای عظیمی برای بهبود وضعیت اقتصادی، تولید و اشتغال انجام شود.

وی اشتغال را خط امنیت کشور دانست و با بیان اینکه باید مسئولان کشور به این موضوع مهم توجه کنند تصریح کرد: اگر اشتغال باشد امنیت نیز به تبع آن وجود خواهد داشت.

وی با بیان اینکه ایران غنی ترین کشور دنیاست، اقتصاد را دارای فرمولی خاص دانست که اگر به ترکیبات آن دست بخورد نتیجه مورد انتظار را نخواهد داد.

این فعال اقتصادی یزد با تاکید بر سالم سازی و شفاف سازی اقتصاد، نقش این دو را در جلب اعتماد مردم یادآور شد و گفت: کشور دارای نیروی انسانی متخصص و کارآمد است که باید با مدیریت صحیح از این سرمایه گرانبها به بهترین شکل استفاده شود.

وی با بیان اینکه دولت، کارگر و کارفرما باید در کنار هم و همدل باشند گفت: دولت باید از بخش تولید و صنعت حمایت کند و بخش صنعت نیز در راستای سیاست های دولت گام بردارد.

معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد هم در این نشست با تاکید بر ارتباط بیشتر دولت با بخش خصوصی، گفت: دولت در تلاش است مسیر پیش روی تولید و اشتغال را هموار نماید و در این راستا اقدام به تسهیل محیط کسب و کار از طریق شناسایی قوانین مخل نموده است .

محمد دهقان منشادی افزود: وزارت امور اقتصادی و دارایی سیاست های خوبی با هدف رفع چالشها و تنگناهای بخش خصوصی تدوین نموده که نشست با تشکل ها و فعالین بخش خصوصی و دریافت چالشها و نقطه نظرات ایشان در حوزه فعالیت این وزارت و پیگیری جهت رفع آنها، در همین راستاست.

شهرک صنعتی یزد اولین شهرک صنعتی مستقل ایران است که در حال حاضر ۸۳۷ واحد صنعتی و ۱۹ هزار کارگر در این شهرک فعالیت دارند.

درباره ی nkpf5r58987

مطلب پیشنهادی

انتخاب دبیرکل اوپک به جلسه ماه آینده موکول شد

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار اقتصادی ایرنا، جواد اوجی امشب و بعد از برگزاری نشست …